Nisan 20, 2024

28 Years Later Filmi İçin Çalışmalar Başladı!

Hollywood Reporter’un çeşitli kaynaklardan edindiği bilgilere göre 28 Days Later ve 28 Weeks Later filmlerinin devam filmi olarak 28 Years Later filminin çalışmalarına başlandı. 2002 yılında vizyona giren 28 Days Later filmi bilindiği üzere bilim kurgu ve korku türünde en çok konuşulan yapımlar arasına girmeyi başarmıştı.

28 Days Later filminin yönetmenliğini Danny Boyle yaparken, senaristliğini ise Alex Garland üstlenmişti. Filmin başrolünde ise geçtiğimiz günlerde Altın Küre’de en iyi oyuncu ödülünü kazanan Cillian Murphy oynuyordu. Zombi türü filmlerinin ilklerinden biri olarak kabul edilen ve günümüzdeki ikonik zombi karakterlerinin de ortaya çıkmasında önemli rol oynayan bu filmin devamı için seneler sonra çalışmalarına başlandı.

28 Years Later Filmi İçin Yönetmen Danny Boyle ve Senarist Alex Garland Yeniden Bir Araya Gelecek

Serinin üçüncü filmi için yönetmen Danny Boyle ve senarist Alex Garland’ın yeniden bir araya gelmesi filmin hayranlarından büyük bir heyecan yarattı. İkili bir araya kıyamet sonrası filmlere yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

2002 yılında vizyona giren 28 Days Later filmi ile ikili özellikle zombi temalı korku sinemasında adeta bir devrim yaratmıştı ve kendilerinden sonra gelen pek çok zombi filmine ilham kaynağı yaratmıştı. İkilinin yeniden benzer nitelikte bir etki yaratıp yaratamayacağı ise büyük bir merak konusu. İlk filmin 8 milyon Dolar gibi özellikle ABD sinema sektöründe düşük bütçe olarak görülen bir bütçe ile bu kadar etki yaratması büyük bir başarı elde ettiklerinin de göstergesiydi.

28 Years Later Filmi Konusu Nedir? 28 Years Later Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Filmin konusu ve vizyona giriş tarihleri ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda yetkili kişilerden açıklamalar geldikçe filmin konusu ve vizyon tarihiyle ilgili bilgiler de netleşmiş olacaktır. Yeni bilgiler geldikçe bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Serinin ikinci filmi olan 28 Weeks Later filmi bilindiği üzere 2007 yılında vizyona girmişti. İkinci filmin üzerinden 17 yıl geçti. Bu süreçte devam filminde neler yaşanacağını pek çok sinemasever merak ediyor. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 28 Years Later filmini merak edenler için 28 Days Later ve 28 Weeks Later filmleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar.

28 Days Later Filmi Konusu

Zombi korkusu, sinema tarihinde sıklıkla karşımıza çıkan bir tema olmuştur. Ancak, bu korku türünün klasikleşmiş normlarından sıyrılan ve taze bir bakış açısı sunan filmlerden biri olan “28 Days Later,” yönetmen Danny Boyle’un 2002 yapımı başyapıtıdır. Film, geleneksel zombi anlatılarını modern bir perspektifle birleştirerek, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunuyor.

28 Days Later,” bir virüs salgını sonucunda dünyanın başına gelen korkunç olayları konu alır. Baş karakterimiz Jim (Cillian Murphy), bir motosiklet kazasından sonra bilincini kaybeder ve 28 gün boyunca komada kalır. Uyandığında, Londra’nın boş sokaklarında yürüyerek şehri keşfeder. Ancak, Jim’in farkına vardığı şey, salgının ardından hayatta kalmış bazı insanların, virüs tarafından etkilenmiş ve vahşi, ölümcül canavarlara dönüşmüş insanlar tarafından avlandığı gerçeğidir.

28 Weeks Later Filmi Konusu

“28 Weeks Later,” 2007 yılında Danny Boyle’un “28 Days Later” filmine bir devam niteliğinde çekilen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. İlk filmdeki virüs salgınının ardından geçen altı ay sonrasında, yönetmen Juan Carlos Fresnadillo tarafından yönetilen bu devam filmi, önceki hikayenin izinden giderek izleyicilere karanlık bir distopya sunuyor.

Film, Londra’da geçen hikayesiyle başlar. İngiliz hükümeti, salgından önceki düzeni yeniden tesis etmek için güvenli bir bölge oluşturmuş ve burada hayatta kalmış insanları toplamıştır. Ancak, virüsün bulaşıcı olup olmadığı konusunda garanti alınmadan önce, sığınak bölgesine geri dönen ilk insan grubu, beklenmedik bir şekilde bir virüs taşıyıcısıdır.

By admin

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir