Nisan 20, 2024

Warner Bros, Matrix 5 Filminin Çekileceğini Duyurdu!

By admin Nis 3, 2024

Warner Bros, Matrix hayranlarını sevindirecek büyük bir duyuru yaptı! Ünlü stüdyo, Matrix serisinin beşinci filmi için kolları sıvadı. Bu kez, yönetmen koltuğunda “The Martian“ın senaristi Drew Goddard oturacak.

Lana veya Lily Wachowski‘nin yönetmenlik koltuğunda olmayacağı bu yeni yapım, serinin tarihinde bir ilk olacak. Ancak, son film olan 2021 yapımı “Resurrections“ın yönetmeni Lana Wachowski, yapım ekibinde yer alacak ve yönetici yapımcı olarak projeye katkı sağlayacak.

Warner Bros Motion Pictures yapım başkanı Jesse Ehrman, hikayenin fantastik dünyasını ilerleteceğini ancak seriyi başarıya taşıyan temalardan sapmayacağını belirtti. Ehrman‘a göre, Drew Goddard, Lana ve Lilly‘nin 25 yıl önce başlattığı seriyi onurlandıracak ve kendi sevgisiyle benzersiz bir bakış açısı sunacak bir fikirle stüdyoya geldi.

Matrix 5 Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alacak?

Filmin kadrosunda Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss gibi serinin temel isimlerinin dönüp dönmeyeceği henüz net değil. Ancak son filme dahil olan Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas gibi isimlerin geri dönme olasılığı da bulunuyor.

Filmin konusuyla ilgili detaylar henüz açıklanmadı ancak Drew Goddard, Matrix filmlerinin hem sinemayı hem de kendi hayatını nasıl değiştirdiğini belirterek, bu efsanevi dünyada hikaye anlatma şansına sahip olmanın ne kadar büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Matrix 5 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

1999 yılında başlayan Matrix serisi, sinema tarihinde önemli bir yere sahip olan en etkileyici bilim kurgu filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. İlk film, üç devam filmiyle birlikte gelmiş ve serinin sonuncusu olan 2021 yapımı “Resurrections18 yıllık bir aradan sonra geldiğine rağmen büyük bir hayal kırıklığı oldu ve hayranlardan çok sert eleştiriler aldı.

Matrix 5’in çekimlerine ne zaman başlanacağı ve filmin ne zaman vizyona gireceği henüz belirsizken, hayranlar bu heyecan verici projenin gelişmelerini sabırsızlıkla bekliyor.

By admin

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir