Nisan 20, 2024

1984 – Büyük Gözaltı Oyunu Şubat Ayında İstanbul’da Seyirciyle Buluşuyor!

Son zamanlarda sahne sanatları dünyasında dikkat çeken bir yapıma daha tanık oluyoruz. George Orwell’in klasik distopyası, “1984 – Büyük Gözaltı” tiyatro oyunuyla sahnelendiğinde sanatseverlere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Tiyatro dünyasının öncü isimleri tarafından hazırlanan “Büyük Gözaltı“, Orwell‘ın 1949 yılında kaleme aldığı aynı adlı romanından esinlenerek hayat buldu. Oyun, Orwell‘ın totaliter dünya vizyonunu canlı, nefes alan bir formda sunuyor.

İnsanların düşünce ve davranışları üzerinde keskin bir kontrolün hakim olduğu distopik bir gelecekte geçen “1984 – Büyük Gözaltı“, seyircilere karanlık bir aynada kendi toplumsal gerçekliklerini sorgulama fırsatı sunuyor. Oyuncuların titiz bir şekilde canlandırdığı karakterler, izleyicilere Orwell‘ın öngörüsüne doğru bir yolculuk yapma şansı veriyor.

Bu önemli sahneleme, sadece edebiyat tutkunlarını değil, aynı zamanda tiyatro sanatına ilgi duyan herkesi etkileme potansiyeline sahip. Göz alıcı performans ve derinlemesine düşündürücü temalarıyla “1984 Büyük Gözaltı” tiyatro oyunu, izleyicilerin zihinlerinde iz bırakan bir deneyim sunuyor.

1984 – Büyük Gözaltı Oyunu 5 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde!

Rutkay Aziz‘in yönettiği 1984 – Büyük Gözaltı oyunu İstanbul‘daki sanatseverler ile buluşmaya devam ediyor. Oyun, 5 Şubat 2024 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi‘nde seyirciyle buluşacak. Tiyatro oyununun biletlerini Biletix üzerinden satın alabilirsiniz.

Etkinlik Başlangıç Saati: 20.30

1984 – Büyük Gözaltı Oyunu 23 Şubat’ta Trump Sahne’de!

Taner Barlas‘ın kurguladığı, Rutkay Aziz‘in yönettiği ve aynı zamanda bu iki usta oyuncunun da rol aldığı “1984 Büyük Gözaltı” oyunu izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatmak üzere 23 Şubat 2024 tarihinde Trump Sahne‘de. Orwell‘ın totaliter dünya vizyonunu canlı, nefes alan bir formda sunuyor. Tiyatro oyunun biletlerini benzer şekilde Biletix üzerinden satın alabilirsiniz.

Etkinlik Başlangıç Saati: 20.30

 1. Rutkay Aziz (Yönetmen, Oyuncu)
 2. Taner Barlas (Oyuncu, Kurgu, Reji Asistanı)
 3. Cahit Berkay (Müzik)
 4. Metin Deniz (Dekor ve Kostüm Tasarım)
 5. Mahmut Özdemir (Işık Tasarım)
 6. Artun Özsemerciyan (Çeviri)
 7. Celal Üster (Çeviri)
 8. Robert Owens (Uyarlayan)
 9. Wilton E. Hall (Uyarlayan)
 10. William A. Miles (Uyarlayan)
 11. Andaç Sayın (Reji Asistanı)
 12. Mahmut Özdemir (Projeksiyon)
 13. Ali Gül (Oyuncu)
 14. Gülşah Kıray Barlas (Oyuncu)
 15. Ezgi Erdilek (Oyuncu)
 16. Aykut İşpir (Oyuncu)
 17. Bekir Akbaş (Oyuncu)
 18. Özgür Can Akbaş (Oyuncu)
 19. Ekin Aksu (Oyuncu)
 20. Özcan Alpar (Oyuncu)
 21. Levend Yılmaz (Oyuncu)
 22. Ebru Saçar (Oyuncu)
 23. Hüseyin Demir (Oyuncu)
 24. Hüseyin Uçurtma (Oyuncu)

By admin

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir