Nisan 22, 2024

26 Mayıs 2024 Batushka İstanbul Konseri Hakkında Tüm Detaylar!

By admin Oca 26, 2024 #İstanbul Konserleri
Kaynak: Vikipedi

Mistisizmin ve ritüelistik atmosferin en güçlü temsilcilerinden biri olan Polonyalı black metal grubu Batushka, 26 Mayıs 2024 tarihinde saat 20.00‘de İstanbul’da Dorock XL Venue‘de unutulmaz bir konserle müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Batushka, 2015 yılında Krzysztof Drabikowski tarafından kuruldu ve o günden bu yana sadece Kilise Slavcası dilinde yazılan müzikleri ile dikkat çekiyor. Grubun eserleri, Doğu Ortodoks Kilisesi’nin etkisi altında şekillenmiş, derin ve mistik bir atmosfere sahip. Canlı performanslarında ise grup üyeleri, dini alışkanlıklar ve Doğu Ortodoks şemaları kullanarak kimliklerini gizliyor.

Batushka’nın müziği, geleneksel black metal tarzının yanı sıra sekiz telli gitar kullanımıyla da öne çıkıyor. Bu özellik, grupları diğer black metal topluluklarından ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

NOT: Daha önce ülkemize gelen Batushka değil, diğer Batushka’nın geleceğini belirtelim.

26 Mayıs 2024 Batushka İstanbul Konseri Biletleri Nereden Satın Alınır?

Ünlü black metal grubunun İstanbul‘da Dorock XL Venue‘de vereceği konseri biletlerini Hammer Müzik ve Fienta üzerinden satın alabilirsiniz. Batushka‘nın performansına şahit olmak ve konsere katılmak istiyorsanız biletler tükenmeden en kısa sürede almanızı tavsiye ediyoruz. 26 Mayıs 2024 tarihini ajandanıza eklemeyi unutmayın.

26 Mayıs 2024 Batushka İstanbul Konseri Biletleri Ne Kadar?

Konser biletlerinizi Hammer Müzik ve Fienta üzerinden satın alabileceğinizi yeniden hatırlatmak istiyoruz. Dorock XL Venue, Instagram hesabı üzerinden yapılan paylaşımda özel basım indirimli ilk 100 bilet 500 TL olarak bugünden itibaren Hammer Müzik Kadıköy‘de satışa çıkacak.

Fiesta üzerinden biletlerinizi satın almak isterseniz şu an için avantajlı erken dönem fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Fiesta platformunda Batushka konser biletleri 550 TL‘den satışta! Bu avantajlı fiyatlardan yararlanmak için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Batushka Grubu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batushka, Polonya kökenli bir black metal grubudur. Grup, 2015 yılında kuruldu ve müziklerinde geleneksel black metal öğelerini, Ortodoks kilise müziği ve Slav kültürüne ait unsurlarla birleştirmesiyle tanınır. Batushka‘nın müziği, geleneksel black metal agresifliği ile dini ve etnik unsurların melodik öğelerini bir araya getirir.

Grubun tam adı “Батюшка” (Batushka), Rusça‘da “Baba” veya “Rahip” anlamına gelir ve isimleriyle uyumlu olarak grup üyeleri genellikle kilise rahipleri gibi kostümler giyerler.

Ancak, Batushka‘nın müzikal başarısının yanı sıra bir dizi iç sorun ve anlaşmazlık yaşanmıştır. Grubun kurucusu Bartłomiej Krysiuk ile diğer üyeler arasında hukuki ve yaratıcı anlaşmazlıklar nedeniyle grup içinde bölünmeler yaşanmıştır. Bu durum, farklı grup üyeleri tarafından aynı isimle farklı projelerin oluşturulmasına yol açmıştır.

Günümüzdeki Grup Üyeleri

  • Варфоломей (Bartłomiej) – vokal
  • Дедушка (Büyükbaba) – bas
  • Тарлахан (Tarlachan) – lead gitar
  • Борута (Boruta) – ritim gitarı
  • Лех (Lech) – davul
  • Архангел Михаил (Başmelek) – koro vokalleri
  • Хиацынтос (Hiatsynos) – koro vokalleri
  • Юродивый (Yuridovyi) – koro vokalleri
  • Язычник (Pagan) – koro vokalleri

Grup Üyeleri (Kaynak: Vikipedi)

By admin

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir